Митрополит Бориспільський і Броварський Антоній бере участь в урочистостях з нагоди 25-ліття Харківського Архієрейського Собору

Митрополит Бориспільський і Броварський Антоній бере участь в урочистостях з нагоди 25-ліття Харківського Архієрейського Собору27 травня 2017 року Блаженніший Митрополит Київський і всієї України Онуфрій очолив Божественну літургію у Свято-Благовіщенському кафедральному соборі  Харкова, повідомляє Інформаційно-просвітницький відділ УПЦ.

Його Блаженству співслужили митрополит Одеський і Ізмаїльський Агафангел, митрополит Сімферопольський і Кримський Лазар, митрополит Хустський і Виноградівський Марк, митрополит Донецький і Маріупольський Іларіон, митрополит Кам’янець-Подільський і Городоцький Феодор, митрополит Вишгородський і Чорнобильський Павел, митрополит Луганський і Алчевський Митрофан, митрополит Бориспільський і Броварський Антоній, митрополит Дніпропетровський і Павлоградський Іриней, митрополит Тернопільський і Кременецький Сергій, митрополит Миколаївський і Очаківський Питирим, митрополит Харківський і Богодухівський Онуфрій, архієпископ Ізюмський і Куп’янський Єлисей, архієпископ Ровеньківський і Свердловський Пантелеімон, архієпископ Новомосковський Євлогій, єпископ Кременчуцький і Лубенський Миколай, єпископ Южненський Діодор, а також духовенство Харківської єпархії.

Після читання Святого Євангелія Предстоятель звернувся до пастви зі словом проповіді.

Харківський Архієрейський Собор єпископів Української Православної Церкви відбувся на території Свято-Покровського монастиря Харкова. Оскільки через прямі погрози застосування фізичної сили проти архієреїв, проведення Собору єпископів УПЦ в Києві було неможливим, місцем його проведення став Харків – кафедра найстаршого за хіротонією архіпастиря УПЦ, митрополита Харківського і Богодухівського Никодима (Руснака). Саме митрополит Никодим і очолив роботу Харківського Собору.

Архієреї працювали впродовж двох днів, 27-28 травня 1992 року. Головною причиною скликання Собору стали неканонічні дії митрополита Філарета (Денисенка), який порушив клятву, дану перед Хрестом і Євангелієм на Архієрейському Соборі у квітні того ж року, не порушувати церковний мир і залишити посаду Предстоятеля УПЦ.

Згідно з рішенням Харківського Собору митрополит Філарет (Денисенко) був позбавлений посади Предстоятеля УПЦ із забороною у священнослужінні. Новим Блаженнішим Митрополитом Київським українські архієреї обрали митрополита Володимира (Сабодана).

По завершенню Літургії митрополит Агафангел зачитав вітальне слово Блаженнішому Митрополиту Онуфрію від Священного Синоду Української Православної Церкви, а також вручив грамоту та Орден преподобного Іова I ступеня.

Предстоятель вручив нагороди іншим учасникам Харківського Собору 1992 року: Орден преподобного Іова Почаївського I ступеня – митрополиту Одеському і Ізмаїльському Агафангелу, митрополиту Сімферопольському і Кримському Лазарю, митрополиту Хустському і Виноградівському Марку, митрополиту Донецькому і Маріупольському Іларіону, митрополиту Дніпропетровському і Павлоградському Іринею, митрополиту Тернопільському і Кременецькому Сергію. Митрополит Харківський і Богодухівський Онуфрій нагороджений Орденом апостола Іоанна Богослова I ступеня.

Одразу після богослужіння в рамках урочистостей з нагоди 25-ліття Харківського Архієрейського Собору розпочалось святкове засідання Священного Синоду УПЦ.

По завершенні якого Предстоятель очолив відкриття фотовиставки, що присвячена 25-літтю Харківського Архієрейського Собору. На виставці представлено фото і документи про Собор у Харкові. Під час урочистості народний художник України Віктор Ковтун подарував Предстоятелю його портрет. Після урочистого відкриття, Блаженніший владика відповів на запитання харківських журналістів.

Святкування річниці Собору триватиме у Києві. Сьогодні увечері у Свято-Успенському соборі Києво-Печерської Лаври Предстоятель УПЦ очолить всенічне бдіння. У неділю, 28 травня, Блаженніший Митрополит Онуфрій звершить Божественну літургію у тому ж храмі. Предстоятелю співслужитимуть усі архієреї Української Православної Церкви та представники Помісних Православних Церков.

За матеріалами сайту orthodox.org.ua